Dobry wzór jest wynikiem procesu, który podporządkowuje kreatywność projektanta wymogom marketingu, handlu i produkcji firmy.

Z kim współpracujemy?

Naszą usługę projektowania wzorów dedykujemy głównie małym, średnim i większym producentom z branży tkanin dekoracyjnych i tapet. Jeśli jesteś w tej grupie i mimo tego, że masz swoich projektantów na pokładzie, warto porozmawiać w jaki zakresie pomoc zewnętrznego projektanta może być dla Was silnym wsparciem.

Wspomagamy dystrybutorów w procesie budowania własnych kolekcji wzorniczych. Jeśli dopiero rozpocząłeś lub myślisz o tym w jaki sposób wypromować na rynku swoją markę własną, warto porozmawiać z nami o tym w jaki sposób można zrobić to za pomocą charakterystycznego dla firmy wzornictwa.

Jeśli nadal nie jesteś pewny czy współpraca z projektantem jest dla Ciebie korzystna, sprawdź przygotowane przez nas porównanie różnych alternatyw.

Etapy współpracy

Projektowanie wzoru zawsze zaczynamy od zbadania potrzeb, nigdy od własnej inspiracji. Mamy swój powtarzalny proces na tworzenie wzorów, dzięki czemu możemy pracować szybciej i bez zakłóceń. Składa się on z pięciu etapów:

  • sprawdzamy otoczenie wzoru lub kolekcji, które mają powstać w trzech obszarach: sprzedaży, marketingu i produkcji. 
  • dopiero po zebraniu tych informacji przygotowujemy wraz z producentem opis, brief projektu, który ma powstać.
  • po zebraniu wszystkich informacji tworzymy wstępne projekty, które posłużą jako wytyczenie kierunku dla ostatecznej wersji wzoru lub kolekcji
  • korygujemy kierunek wyznaczony dla projektów
  • wraz z producentem dokonujemy wyboru projektów, które będą bazą dla gotowych wzorów
  • omawiamy szczegóły projektów w tym dokładniejsze dane techniczne
  • następuje akceptacja projektów, które mają być opracowane na gotowo
  • nanosimy drobne, niezbędne poprawki
  • oddajemy gotowe projekty dostosowane do wymogów produkcyjnych
  • zbieramy informacje na temat odbioru wzorów przez rynek, które mogą posłużyć potem do rozwinięcia kolekcji lub wzoru.

Co otrzymasz?

Wzory są przygotowane przez nas z myślą o trzech obszarach, które wykorzystują dobre wzornictwo dla wzmocnienia swoich działań.

Dobry wzór jest najlepszym asystentem sprzedawcy. Jest opracowany zgodnie z oczekiwaniami danego rynku i grupy docelowej. Wiemy, że tylko taki wzór może mieć długie i dobre życie.

Ciekawe, wzbudzające zainteresowanie kolekcje są doskonałym wyróżnikiem firmy na rynku. Stąd dbamy o to, by każdy wzór był zgodny ze stylistyką wzorniczą producenta.

Dobry projekt oprócz estetyki musi być łatwy do wdrożenia. Końcowy projekt ma w zależności od produktu: separacje kolorystyczne, paletę określoną według próbników Pantone TPX lub poligraficznych, sugerowane sploty żakardowe, makiety wzorów, mockupy i inne, które jak najlepiej wspomogą proces wdrożenia do produkcji.

Nadal masz mnóstwo pytań?

Ok. Dlatego najlepiej zacząć od rozmowy.

Umów się z nami na 20-minutową bezpłatną konsultację. Poszukamy wstępnych rozwiązań a przy okazji dowiesz się czy faktycznie współpraca z nami będzie dla Ciebie dobrą decyzją.