Wiatraki

Wzór na tkaninę drukowaną rotacyjnie

Wielkość raportu 64 na 53 cm.

Wzór daje bardzo dużo możliwości kolorystycznych i tworzy bardzo obszerną kolekcję przy sporych ograniczeniach produkcyjnych.

spójna kolekcja

Kolekcja mogła się składać z jednego motywu, ale w wielu wersjach kolorystycznych. Dzięki temu można byłoby ją łatwo poszerzać o nowe wzory.

Dodatkowym i dość znaczącym założeniem były ograniczenia produkcyjne. Musieliśmy się zmieścić w sześciu kolorach oraz przygotować po trzy wzory w danej palecie kolorystycznej.

Tomasz Hes

Wzór nie miał być zaprojektowany do konkretnego wnętrza, ale najłatwiej było nam sobie wyobrazić go
w domowym biurze.

Prosta geometria w dużej ilości wersji kolorystycznych jest bardzo łatwa do samodzielniej aranżacji.

Wiatraki

Zaczęliśmy od zaprojektowania jednego motywu geometrycznego, którego będzie dało się wykorzystać w różnych układach. Dzięki temu w wielu przypadkach można było wykorzystać jedną matrycę do wielu różnych wzorów.

Nuolja (sapmi Njullá) is a mountain on the edge of Abisko National Park. Its highest point is 1169 meters above sea level.

Kolekcja

Cała kolekcja bazuje na jednym motywie, trzech rysunkach wzorów i ogromnej liczbie wersji kolorystycznych.

Kolory są dobrane tak by pasowały do siebie w ramach jednej palety a jednocześnie można było łączyć wzory ze sobą z różnych gam kolorystycznych.

Podsumowanie

Wzór jest dowodem na to, że prostota wcale nie musi ograniczać. Tak samo jak wymogi produkcji mogą być inspiracją a nie wyzwaniem.

Myślisz o czymś podobnym?